XXIV stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”

Katru gadu decembra sākumā Rīgā sabrauc labākie Latvijas skolu labākie stāstnieki, kas sacenšas stāstītprasmē.

Bet, lai nokļūtu Latvijas finālā, vispirms jāpiedalās un savas prasmes jāpierāda savā folkloras kopā, tad novada ietvaros, mūsu gadījumā – Zemgales novadā.

Katram stāstītgribētājam jāsagatvo viena latviešu tautas pasaka, viena anekdote un viens atgadījums no dzīves.

Arī mūsu f/k “Rukūzīte” stātsnieku netrūkst! Tāpēc visi, kas gribēja piedalīties konkursā, savu pirmo uzstāšanos atrādīja saviem draugiem skolā. Visi kopā klausījāmies, vērtējām, spriedām. Uz Zemgales pusfinālu izvirzījām četrus labākos stāstniekus – Tomu Cipļājevu 2.kl., Elīzu Lauru Eismonti 3.kl., Neilu Profiri 3.kl. un Alisi Cipļājevu 8.kl.

Zinot  šī brīža situāciju valstī, mēs nevarējām doties uz Iecavu, lai klātienē piedalītos konkursā. Mums bija jāpieņem jauns izaicinājums – jānofilmē katra dalībnieka priekšnesums un jānosūta žūrijai.

Un tā 30. oktobrī nosūtījām 4 video. Sākās lielā rezultātu gaidīšana! Sagaidījām,  mūsu Elīza un vēl divi Zemgales pārstāvji tika izvirzīti tālāk – uz finālu Rīgā!

Un atkal filmēšana, atkal video sūtīšana  - šoreiz  Rīgas fināla žūrijai! Atkal gaidīšana! Veselu nedēļu kompetenta žūrija vēroja, klausījās, vērtēja labākos stāstniekus no visas Latvijas. To skaitā arī Elīzu!

2020./2021. m.g. XXIV stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” finālā Elīza Eismonte ieguva titulu “Lielais stāstnieks”.

Liels paldies Elīzai, viņas ģimenei, žūrijai par ieguldīto darbu!

Atsevišķs paldies A. Zaķim par filmēšanu, atbalstīšanu!        

Vilces pamatskolas f/k “Rukūzīte” vadītāja: G. Čodare