VILCES SKOLAS SKOLĒNI APMEKLĒ RTU ZINĀTKĀRES CENTRU FUTURIMO

Straujās pārmaiņas darba tirgū palielina pieprasījumu pēc augsti kvalificēta darbaspēka, taču bērnu interese un izpratne par tehniskām un dabaszinātnēm mazinās. Lai radītu lielāku interesi par nākotnes tehnoloģijām, inženierzinātnēm un dabaszinātnēm, motivējot bērnus un jauniešus ar tām saistīt savu nākotni, RTU veido Zinātkāres centru “Futurimo Rīga”. Jau tagad klasēm ir pieejamas vairāku veidu ekskursijas.

Šīgada Vilces skolas topošiem absolventiem – 9.klases skolēniem, kā arī dažiem astotklasniekiem jau izdevās nokļūt šajā Zinātkāres centrā un interesantā veidā apkopot savas inženierzinībās un fizikā gūtās zināšanas.

Daži piemēri - skolēni izzināja, kā darbojas elektroauto un vēja ģeneratori, kā izveidot ēdienkarti, pēc iespējas mazāk kaitējot klimatam, kad sēņu micēliju izmantos plastmasas un ādas vietā, aizraujoši un izzinoši pavadīja laiku ilgtspējīgas arhitektūras būvju izpētē, kā arī radot kopīgu būvi, kur savu ideju un roku pielika ikkatrs.

Pateicamies ārpusstundu darba organizatorei, skolotājai Maritai Kozulei par Zinātkāres centra apmeklējuma organizēšanu.

 

Ināra Vasiļevska,

matemātikas, fizikas, inženierzinību skolotāja