Veselības stunda

Ceturtdien, 29.oktobrī, 4.klasei bija neparasta diena. Divas mācību stundas notika lekcija par veselīgu ēšanu.

 

           Veselības stundā mēs spēlējām pamācošas spēles un veicām eksperimentu. Mums tika dota lapa, kurā bija jāapvelk ar zaļo krāsu veselīgi ēdieni, ar dzeltenu neitrāli ēdieni un ar sarkanu -  neveselīgi ēdieni. Vēl mēs spēlējām spēli “Bingo”. Skolotāja iedeva lapu ar dažādiem pārtikas produktiem. Pēc tam  sauca produktus un, ja  bija šis produkts, tad tas jāiezīmē ar krustiņu. Tiklīdz ir savākti taisnā līnijā vai šķērsām visi produkti,  saka “Bingo”.

            Pēdējā spēle, ko mēs spēlējām bija tāda, kur uz lapas ir uzzīmēti vairāki produkti un  jāpasaka, kurš no tiem iederas, kurš  neiederas.

Īsi pirms stundu beigām mēs gatavojām sviestmaizi. Varējām izvēlēties, ko likt uz sviestmaizes – gurķi,  tomātu, salātlapu, olu, sieru. Stundas beigās mēs apēdām savu sviestmaizi.

Stunda beidzās, bet mēs vēl palikām, jo gribējām pataustīt kartupeļus, kas ar tiem notiek, kad vienu ieliek sālsūdenī, bet otru parastā ūdenī. Sālsūdenī ieliktais kartupelis palika mīksts, bet parastā ūdenī kartupelis bija ciets.

            Kopumā lekcija bija izdevusies, tā vismaz šķita, vērojot klases biedru sejas, kurās bija jūtama interese par stāstījumu. Saistoši bija tas, ka lektore bija jauna, runāja brīvi un demonstrēja piemērus uz tāfeles, uzdeva jautājumus, tā kā ne mirkli nevarējām sēdēt mierā. Bija lietas, ko mēs jau zinājām, bet uzzinājām arī daudz ko jaunu.

             Lekcija bija noderīga, jo tā rosina cilvēkus dzīvot un domāt zaļi – ēst veselīgāk, izvairīties no palmu eļļas, konservantiem, nelietot alkoholu, nesmēķēt, nepiesārņot dabu. Gribētos vēl dzirdēt kādu lekciju par šo tēmu.

 

4.klases skolēni: Daniels Meija, Jēkabs Bleidelis