Šokolādes fabrikas “Laima” muzejā

Š. g. 15. oktobrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Vilces pamatskolas 1.-4. klases skolēni devās mācību braucienā uz Rīgu uz  šokolādes fabrikas “Laima” muzeju.

Bet pirms tam skolā iepazinām šokolādes fabrikas “Laima” produkciju . Minējām anagrammas, zīmējām, veidojām savu konfekti gan individuālu, gan kolektīvi. Piedalījāmies dažādās stafetēs, kas bija saistītas ar konfektēm.

Muzejā mūs laipni sagaidīja darbinieces, kas sākumā mūs iepazīstināja ar fabrikas pirmsākumiem.

Dzerot karsto šokolādi , kas tika piedāvāta no lielās šokolādes strūklakas, klausījāmies, no kā tā tiek gatavota, kas ir kakao pupiņas, kā tās tiek apstrādātas.

Vēlāk varējām aplūkot dažādas ekspozīcijas -  kur aug kakao pupiņas, kā tiek veikta to apstrāde un kāda produkcija ir “Laimai” cauri gadiem līdz pat mūsdienām.

Interesanti bija uzzināt, no kā sastāv šokolāde, kādas izejvielas tur ir.  Un vai tas, kas mums garšo vislabāk, ir tas visveselīgākais.

Tad sekoja ekskursijas jautrākā daļa – foto un video! Te nu gan varējām izpausties gan pa vienam, gan kopā ar draugiem.

Noslēgumā mēs visi varējām iejusties šokolādes meistaru lomās. Gatavojām konfektes! Tas nu gan bija varen gardi un aizraujoši! Katrs varēja izpausties – kādu likt pildījumu, kādu šokolādi – balto, tumšo vai karameļu likt savā konfektē. Gala rezultātā tapa unikāla konfekšu kolekcija, ko darbinieces ielika skaistā kārbiņā. Un mēs varējām savus meistardarbus atvest arī mājās!

Visiem šīs mācību brauciens ļoti patika, jo ieguvām daudz zināšanu par šokolādi, iepazinām jaunu profesiju – šokolādes konfekšu meistars, pavadījām dienu patīkamās sajūtās!

Skolā un šokolādes fabrikā visu cītīgi vēroja skolotāja Guna Čodare