SNIEGA SVĒTKI VILCES SKOLĀ - 2022

   Jauno gadu iesākot, katram ir kāda kvēla vēlēšanās un kluss sapnis, ko piepildīt. Vilces skolas skolēniem un skolotājām tā noteikti ir apņemšanās Jaunajā gadā tvert un izbaudīt ikkatru mirkli, lai kāds tas būtu – sniega baltumā vai lietus mākoņu pelēkumā. Ja ļoti grib, tad var visu.

Te stāsts ir par to, ka mums izdevās aiz astes noķert janvāra visbaltāko ziemas dienu un sarīkot skolā Sniega svētkus.

11.janvārī, rīta cēlienu cītīgi mācību stundās aizvadījuši, vēlāk devāmies ārā pie Vilces Dabas parka krūts, lai darbotos jauktās komandās. Tās vadīja prasmīgi izvēlēti komandu kapteiņi. Viss tika ātri un operatīvi noorganizēts, pateicoties Skolēnu pašpārvaldei ar līderi Kristeru Edgaru Līdaku priekšgalā.

Sniegotajā piedzīvojumu trasē drosmīgi devās deviņas skolēnu komandas un skolotāju apvienība “Lidojošās vāveres”. Vajadzēja prast izdarīt iespējamo un neiespējamo – būvēt sniega kalnu, laisties ar ragaviņām, aizsietām acīm meklēt bumbiņas sniegā, mest riņķos sniega pikas, spēlēt “hokeju”, karotē nest ping pong bumbiņas, veikt kamaniņu skrējienu ar dāvanām, ar milzīgu zīmuli uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un sacerēt Ziemassvētku pantus. Lai spilgtāk iztēlotos, kā viss noritēja, der atcerēties V.Plūdoņa dzejoli “Rūķīši un Mežavecis”.

“…Divi pulkos stājas, ņirb pa gaisu kājas,

Sniega vāli veļas, skanšu kalni ceļas.

Kāds prieks, kāda līksme!

Hallo! Heidā! Bravo! Urrā!”

 

Šajā sacensībā zaudētāju nebija, jo visi guva nelielā sala kniebienu degunos, kustībā, aizrautībā sasārtušus vaigus, sajuta komandas spēku un piedzīvojumu garu, prieku par balto, mirdzošo sniegu.

Protams, ka bija labākie no labākajiem. Te var pārliecināties, ka vārdam liels spēks. Komanda “Labākie” (kapteinis Jānis Bleidels) tiešām ieguva pirmo vietu, mazliet apsteidzot skolotājas -  “Lidojošās vāveres”. Godpilnā trešā vieta “Vilces gangsteriem” (kapteinis Lauris Babris).

Atliek vien vēlēties, lai šādu piedzīvojumu mums būtu vairāk. Paldies Skolēnu pašpārvaldei, kura tik aktīvi darbojas ar skolotājas Ineses Klausas gādību.

sniega svētki Vilces skolā

©Ināra Vasiļevska,

7.klases audzinātāja