Skolotāju diena

2.oktobra rīts atnāca vējains un svētku noskaņām pildīts. Kad skolā ienāk bērni ar ziediem rokās, sajūtama svētku klātbūtne.

Pēc mācību stundām skolotāji tika aicināti pie mazās skolas, kur pulcējās skolēnu saime. Skolas padome bija sagatavojusi apsveikumu skolotājiem. Prieku sagādāja skolēnu lielkora dziedātā draiskā dziesma “Skroders sēž uz aku”, kuras pavadījumā tika izmantoti skolēnu pašizgatavotie mūzikas instrumenti. Tas bija īsts pārsteigums! Priecājās bērni, sparīgi dziedot un pavadot dziedājumu ar pašgatavotajiem mūzikas instrumentiem, un prieks bija arī skolotājiem, uzmanīgi klausoties un ar sajūsmu vērojot priekšnesumu! PALDIES skolotājai Gunai par šo skaisto pārsteigumu!

Skolas padomes dalībnieki runāja dzejoļus un apsveica skolotājus ar krāsainiem apsveikumiem un ziediem. PALDIES skolotājām Inesei, Maritai un Gunai par atbalstu skolēnu idejām!

Pēcpusdienā skolotāji devās izbraukumā uz tuvējiem apskates objektiem Sesavas pagasta Bērvircavā, kur viesojās pie skalu grozu pinējas Intas Bendrupas un koka izstrādājumu darbnīcā “Amatnieki”. Abās darbnīcās bija skatāms daudzveidīgs izstrādājumu klāsts.

Lielplatonē skolotāji apskatīja atjaunoto Lielplatones muižas vešūzi un muižu, kur patlaban notiek remontdarbi. Pēc telpu remonta pabeigšanas muižā tiks iekārtota Valda Jākobsona dāvātā zvanu kolekcija, kas būšot skatāma novembrī.

Vēl notika Jāņa Volksona z/s “Trubenieki” apmeklējums. J.Volksons pastāstīja par šitake sēņu audzētavas izveides vēsturi, pārvarētajām grūtībām un tagad jau stabila uzņēmuma darbību. Bija iespēja nogaršot šitake sēņu sviestu un zupu,  arī turpat uzņēmumā ceptu maizi.

Brauciens sagādāja patiesu prieku un svētku sajūtu. PALDIES šoferim Mārtiņam un skolotājai Aivai par brauciena maršruta izveidi!

Skolotāja Skaidrīte Vanaga