Skaļā lasīšana 2022

Kopš 2018. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Šīs sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions.

Par 2022. gada Jelgavas reģiona lasīšanas čempioni kļuva Daniela Keita Ivanova no Vilces pamatskolas, kura lasīja fragmentu no Žaklīnas Vilsones grāmatas “Miskastes bērns”. Savukārt 2. vietu ieguva Sandis Kristers Mazurs no Vilces pamatskolas.

Jelgavas reģiona skaļās lasīšanas čempions iegūst tiesības piedalīties lielajā finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un pretendēt uz valsts skaļās lasīšanas čempiona titulu, kurš uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

2022.gada 24. septembrī Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurā piedalījās 30 reģionālie finālisti. Finālā Danielu Keitu Ivanovu atbalstīt devās 6.klases skolēni Sandis, Jēkabs, Markuss Emīls, Daniels, Elīza un Jolanta, klases audzinātāja Dace Novada, bibliotekāre un Danielas mentore Regīna Deksne, pagājušā gada fināla dalībniece Katrīna Beroza. Līdzjutēji atbalstīja Danielu ar plakātiem un skaļiem saukļiem.

Tas ir nopietns pārbaudījums , lasīt uz skatuves tik lielai auditorijai. Uztraukums nedaudz lika manīt, bet Daniela savu darbu paveica godam. Daniela teic: "Grāmata ir mana labākā vientulības stundu draudzene!"

Pēc pasākuma grupa apskatīja A,Bikšes veidoto skulptūru “Divi Raiņi”. Prieks , ka šoreiz pasākums varēja norisināties bez ierobežojumiem.

Pasākuma beigās dalībniekiem un līdzjutējiem nelielu koncertu sniedza komponists Jānis Lūsēns un mūziķis Zigfrīds Muktupāvels. https://www.youtube.com/watch?v=u4N6PzKp_lg

Liels paldies Danielas mentorēm: Vilces bibliotēkas vadītājai Regīnai Deksnei un Vilces pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Skaidrītei Vanagai.