Pasākums Tīsu jaunsargu bāzē

24. janvārī pēc stundām 1. -9.klašu skolēni ar autobusu devās braucienā uz Tīsu jaunsargu bāzi, lai iepazītos ar tur piedāvātajām iespējām pārbaudīt savus spēkus un atpūsties svaigā gaisā.

Skolēnus sagaidīja jaunsargu instruktors Ē. Grinevics un iepazīstināja  ar stingriem drošības noteikumiem, kas ievērojami šajā teritorijā un izpildāmi bez iebildumiem. Drīz sākās sacensības starp klašu komandām. Katru komandu trasē pavadīja kāds no pieredzējušākiem jaunsargiem, paskaidroja noteikumus un vēroja, lai viss tiktu precīzi un droši izpildīts.

Skolēniem bija jāprot veikli uzvilkt gāzmaskas, pārvietot uz nestuvēm cietušo, šaut mērķī, pārvarēt visdažādākās šķēršļu joslas. Bija vajadzīga uzdrošināšanās līst cauri tumšām un garām caurulēm, līst pa dubļiem uz vēdera, kāpt pāri augstai sienai, pārvarēt kustīgas kāpnes. Tas viss jāpaveic pēc iespējas īsākā laikā, visu laiku uzraugot savus komandas biedrus, palīdzot, ja nepieciešams.

Stafetēs bija jāparāda sadarbības prasmes ar katru no savas komandas dalībniekiem.

Atgriežoties finišā, visi bija dubļaini, piekusuši, bet ar laimīgiem smaidiem sejās. Citi atzina, ka bijis grūti, citi gribēja uzdevumus atkārtot.

Tagad katram bija iespēja justies kā uzvarētājam, uzvilkt sausas drēbes, iemalkot karstu tēju un ugunskurā uzcept desiņas. Pie ugunskura skanēja smieklu caurvītas sarunas par tikko piedzīvoto trasē, tika domāts, ko citreiz varētu paveikt ātrāk, pareizāk.

Daudzi šādu notikumu piedzīvoja pirmo reizi, bet noteikti gribētu atkārtot un nākamgad kļūt par jaunsargiem.