Nodarbība par roku higiēnas nozīmi

1.decembrī 5.un 6.klasei bija iespēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā par roku higiēnas ievērošanu "Tava veselība Tavās rokās!" Nodarbības izstrādāja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), un kopš augusta tās realizē 5.-7.klašu skolēniem visā Latvijā.

 

Pusaudžiem saistošā, viegli uztveramā un interaktīvā veidā tika skaidrota roku mazgāšanas nozīme ikdienā, roku higiēnas neievērošanas sekas, kā arī apgūta pareizu roku mazgāšanas tehnika.

Visiem pasākuma dalībniekiem tika dāvināts informatīvais materiāls par roku mazgāšanas nozīmi "Tava veselība Tavās rokās!", bet pedagogiem – metodiskais materiāls darbam ar 5.-7. klašu skolēniem par roku higiēnas ievērošanu.

Ievērojot drošības pasākumus, nodarbības notika tiešsaistē, katrai klasei atsevišķi. Skolēni vēroja interesantu prezentāciju, atbildēja uz jautājumiem, balsoja, izmantojot telefonus ar rīka menti.com palīdzību. Imitēja roku mazgāšanas 6 soļus, risināja uzdevumus par infekcijas izplatīšanos lielā klases kolektīvā. Pētīja shēmu, kā roku mazgāšana var pārraut infekcijas izplatīšanās ķēdi, ja rokas tiek mazgātas.

Nodarbība veicināja lielāku izpratni un bija ļoti noderīga. Priecēja, ka skolēni bija zinoši.

Bukletus skolēni gan saņems, kad atgriezīsies uz mācībām klātienē.

 

Skolotāja Dace Novada