Karjeras izglītības pasākums - Ēnu dienas prezentācijas

Arī šogad Latvijas skolās norisinājās Ēnu diena, kad izglītības iestāžu audzēkņi karjeras izglītības ietvaros ēnoja sev interesējošu profesiju pārstāvjus.

Šajā mācību gadā Jelgavas novada skolās 8.,9. un 12.kl.skolēniem šis bija obligāts pasākums. Arī Vilces 8.un 9.kl.audzēkņi aktīvi piedalījās Ēnu dienā. Skolēni ēnoja dažādu jomu profesiju pārstāvjus – mehāniķus, aktierus, pilotus, ārstus, pirmsskolas izglītības darbiniekus, lauksaimniekus u.c. Ēnošanai pieteicās gan caur portālu enudiena.lv, gan individuāli meklējot ēnu devēju.

Skolēniem pirms ēnošanas bija sagatavošanās posms, kurā viņi veica pašizpētes testus, nosakot savas rakstura iezīmes, intereses, spējas. Tas palīdzēja vieglāk izvēlēties attiecīgās profesijas ēnu devēju.

Ēnošanas dienā audzēkņi ne tikai iepazinās ar ēnu devēja darba apstākļiem, pienākumiem, darba specifiku , bet arī veica intervēšanu un bija iespēja pašiem piedalīties darba procesā.

Pēc Ēnu dienas skolēniem nedēļas laikā bija jāsagatavo prezentācija un atgriezeniskā saite Ēnu dienu pasākumam.

Skolēnu prezentācijas klausījās un vērtēja skolotāju komisija, pēc iepriekš sagatavotas vērtēšanas tabulas, kurā tika vērtēta gan uzstāšanās prasme, gan prezentācijas, gan pašizpētes saistība ar ēnoto profesiju, kā arī profesijas SVID.

Ēnotāji par prezentācijām saņēma vērtējumu latviešu valodā un sociālajās zinībās.

Prezentācijas bija interesantas, jo atainoja dažādu jomu profesiju specifiku. Piemēram, Katrīna ēnoja Nacionālā teātra aktieri E.Melbārdi, Ralfam bija video intervija ar AirBaltic lidmašīnas pilotu A.Kļaviņu, Daniels ēnoja dzejnieci A.Rušmani -Vēju, Laura - Jaunsardzes instruktoru, izdzīvošanas pulciņa vadītāju Ē.Grinevicu utt.

Ēnu dienā piedalījās arī 4.-7.kl. skolēni, kuri savus iespaidus un vērojumus prezentēja klases stundās.Savukārt 1.-3.kl. audzēkņi ēnoja savus vecākus vai radiniekus un paveikto stāstījumos vai zīmējumos prezentēja klases stundās .

Pedagoģe, Karjeras konsultante Marita Kozule